Kayısı Diyarı 12.5 KG (GÜN KURUSU)

Kuru Kayısı iki ana gurup altında: kükürtlenmiş sarı ve kükürtlenmemiş (natürel günkurusu) ve dört alt sınıf ta toplanır bunlar: ekstra, birinci ikinci ve iskarta olarak sınıflara ayrılır her sınıfın boylandırmasından dolayı birden sekize kadar numarası vardır ilgili detaylar TS 485’te bulunabilinir.. TS 485 belirtilen bu standartlar içinde kuru kayısı ile ilgili en önemli olan iki standart nem ve kükürt oranlarıdır. Ve bunlarında nem için Max.%25’i ve kükürt için avrupanın bazı ülkeleri için 2000 ppm dir dunyanın diğer ülkeleri için 3000 pmm ve uzeridir.

GÜN KURUSU:Tamamen doğal ortamda kayısının gerçek özelliklerine uygün olarak güneşte kurutulmuş çekirdeği çıkarılmış malatya kayısısının en tabii lezzetine sahip isan sağlığına max duzeyde katkı sağlayan kurutulmuş meyvaların başında gelir

NOT- günkurusu kayısı,da ükürt kullanılmadığı için +1cc+10cc serin yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Kükürtlenmiş Kuru Kayısı: Bütün çekirdeği çıkarılmış ve bütün yaş kayısıdan üretilmiştir. Renk koruması için kükürtle islimlenmiştir güneşte kurutulmuş boylandırılmış ve seçilmiştir. Her turlu küf mantar ve yabancı maddeden arınmıştır. Paketlemesi 5 KG dan 12,5 KG' a kadar çeşitli gramajlarda yapılabilmektedir.